Київ дав рекомендації школам про новий карантинний навчальний рік

Дата: 26.08.2021 16:42

Департамент освіти і науки Києва дав школам рекомендації щодо проведення навчання в 2021–2022 навчальному році з огляду на карантинні обмеження.

Відповідний лист опублікована на сайті департаменту.

У ньому зібрані вимоги й рекомендації щодо безпечного навчання з 1 вересня.

У разі встановлення жовтого / помаранчевого” рівнів епідемічної небезпеки заборонено:

• відвідування закладів освіти здобувачами освіти та проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти в разі відсутності в понад 20% працівників закладу документа про отримання повного курсу вакцинації;
  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти в разі перебування на самоізоляції через контакт з особою з підтвердженим випадком COVID-19 більш як 50% здобувачів освіти та працівників;
  • відвідування закладів особами, які не є учасниками освітнього процесу.

Водночас батькам або особам, які їх замінюють, дозволено індивідуально відвідувати заклади освіти за наявності документа про отримання повного курсу вакцинації або негативного результату тесту на COVID-9, який проведено не пізніше 72 годин до відвідування закладу освіти. Такий візит потрібно попередньо погодити з керівником закладу, а під час нього використовувати захисні маски або респіратори, що закривають ніс та рот, і проводити термометрію.

Допуск до закладів освіти батьків дітей з інвалідністю або осіб, які супроводжують батьків з інвалідністю, не потребує попереднього узгодження.

Батьківські консультації / збори можна проводити в онлайн-режимі.

У разі встановлення “червоного” рівня епідемічної небезпеки забороняється:

відвідування закладів здобувачами освіти, незалежно від форм власності закладу, крім здобувачів освіти закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів закладів загальної середньої освіти, здобувачів освіти, які беруть участь в атестації, а також осіб, які беруть участь у заходах з оцінювання якості освіти, за умови наявності в більше ніж 80% працівників  документа про отримання повного курсу вакцинації.

Організовуючи навчання в школі, потрібно:

• проводити термометрію;
  • педагогам використовувати засоби індивідуального захисту, у тому числі захисні щитки;
  • дотримуватися режиму провітрювання приміщень;
  • правил дезінфекції;
  • розробити та дотримуватися розкладів і маршрутів руху (використання всіх входів до будівлі для запобігання скупчення);
  • мінімізувати пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами / аудиторіями та інше.

Також рекомендують:

• упродовж вересня–жовтня новостворені колективи (1-ші, 5-ті, 10-ті класи, першокурсники закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти) переводити в дистанційний / змішаний формат навчання останніми (з урахуванням епідситуації в кожному окремому класі);
  • упродовж квітня–травня для випускних 11-х класів впровадити модульне навчання. Для цього потрібне рішення педради на початку навчального року та узгодити його з усіма учасниками освітнього процесу;
  • починати уроки в очному та дистанційному форматах не пізніше 9:30;
  • застосовувати методику Василя Сухомлинського щодо проведення уроків на відкритому повітрі з урахуванням погодних умов;
  • за потреби коригувати періоди проведення осінніх, зимових та весняних канікул залежно від епідситуації;
  • батьківські і збори колективів закладів освіти проводити виключно в онлайн-режимі.

Документи:

• постанова Кабміну від 09.12.2020 №1236 (зі змінами) “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”;
  • постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 №55 “Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”; від 23.04.2021 №4 “Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.